Queensland Maple, Flindersia spp. (F brayleyana)

Queensland Maple, Flindersia spp. (F brayleyana)

queensland-mapleQueensland Akçaağaç (Flindersia brayleyana)

Ortak İsim (ler): Queensland Maple

Bilimsel Adı: Flindersia spp. (F brayleyana) İngilizce : Avustralya-akçaağaç, akçaağaç silkwood, Queensland akçaağaç, kırmızı-kayın, silkwood

Dağıtım: Kuzey Queensland (Avustralya)

Flindersia spp. aile Turunçgiller evi. Bu öncelikle Flindersia brayleyana değil, aynı zamanda Flindersia australis, Flindersia pimenteliana ve Flindersia pubescens içerir. en çok kullanılan ortak isim Queensland akçaağaç, ama aynı zamanda Queensland Silkwood, akçaağaç Silkwood, Avustralya akçaağaç ve diğerleri göreceksiniz. ahşap birçok Avustralyalı ortak isimler olduğu gibi, bu durumda erken yerleşimcilerin tanıdık bir isim kullanımı (” akçaağaç “) türlerin botanik provenence ile hiçbir ilgisi vardır. Bu akçaağaç tamamen ilgisiz ve daha yakından portakal ağacına ilgili aslında. Ahşap kıvırcık versiyonları çok tahıl kıvırcık akçaağaç benzer (her ne kadar genelde renkli) bir görünüme sahip çünkü “akçaağaç” tayin kullanımı büyük olasılıkla oluştu. Bu güzel ahşap ve Queensland (Avustralya) ekonominin bir elyaf. Ben bu sayfayı başladığımda, ben Flindersia brayleyana dışındaki türler Queensland akçaağaç kabul edildi farkında değildi, bu yüzden görüntüleri şartname dahil olan notları vermedi Flindersia brayleyana evi. Aksi belirtilmedikçe bu sayfada görüntülerin ÇOK, Queensland akçaağaç / Flindersia brayleyana olarak sıraladı

Ağaç Boyutu: 100 ft (30 m) boyunda, 3 ft (1 m) gövde çapı

Ortalama Kuru Ağırlık: 35 £ / ft 3 (560 kg / m 3 )

Özgül Ağırlık (Temel,% 12 MC): .45, .56

Janka Sertlik: 810 £ f (3.620 N)

Kopma Modülü: 11.750 £ f / içinde 2 (81.0 Mpa)

Elastik Modülü: £ 1.570.000 f / içinde 2 (10.83 GPa)

Kırma Gücü: 6810 £ f / içinde 2 (47.0 Mpa)

Çekme: Radyal:% 6.1, Teğet:% 8.8, Volumetrik: 15.0%, T / R Oranı: 1.4

Renk / Görünüm: Heartwood sarı yaş ile kararmış altın ya da kırmızımsı kahverengi, değişmektedir. Dar beyaz diri odun odun ayırt edilir.

catsfdssg

Tahıl / Doku: Tahıl kenetlenmiş ve bazen dalgalı. Doku ortamı iyi bir doğal bir parlaklık ile kaba. (Ahşap bazen nedeniyle parıltı “Silkwood” olarak ifade edilir).

Endgrain: Yaygın gözenekli; belirli düzende orta-büyük gözenekler; 2-3 yalnız ve radyal katları; Öz odun maden / sakız mevduat bazen mevcut; büyüme halkaları belirsiz; ışınları lens olmadan zar zor görülebilir; türlere bağlı olarak, parenkim bantlı ya da hiç görünmez olabilir.

Rot Direnç: Çeşitli böcek saldırılarına karışık direnci, çürüme direnci ile ilgili olmayan dayanıklı olarak Anma.

İşlenebilirlik: Genel olarak iyi çalışma özellikleri, yine de, çünkü kilitlenmiş tahıl, rendeleme, özellikle quartersawn yüzeylerinde, koparma neden olabilir. , Açar yapıştırıcılar ve iyi bitirir.

Koku: çalışmış olurken Queensland Maple ayrı bir kokuya sahip olabilir, ahşap hala yeşil olduğunda özellikle.

catsdfrtghuk

ORTAK UYGULAMALAR

Queensland akçaağaç Avustralya tarihinin bir yere sahiptir, pervaz ve doğrama astar, 1900’lerin etrafında genel yapı çerçeveleme için kullanılan, ve daha yaygın döşeme edilerek. Maple da kalaslar, zemin kaplaması, tıraşlama çerçeveler, kirişler, Omurga, gunwales ve deniz kontrplak için hafif tekne yapımı belirgin özellikli vardır.

Avustralya’nın mirası ve restore ulaşım o uçak pervaneleri, koç, araç ve arabaları içine şeklinde olmuştur çok akçaağaç, hedef olmuştur. Ayrıca Draftsman en uygular, kundak, müzik aletleri ve baston için ödüllü edilmiştir. Bugün, bu ayırt edici mobilya parçaları, kontrplak, dükkan ve ofis armatürleri, doğrama, tornacılık, oyma, kakma çalışması ve resim çerçeveleri için daha yaygın kullanılır.

catshgtfryk

Alerjiler / Toksisite: Şiddetli reaksiyonlar oldukça nadir olmasına rağmen, Queensland Maple cilt ve solunum yollarında tahrişe neden olduğu bildirilmiştir. Makalelerine bakın Ahşap Alerjiler ve Toksisite ve Ahşap Toz Güvenliği fazla bilgi için.

Fiyatlandırma / Durumu: Amerika Birleşik Devletleri’nde Nadiren mevcut, fiyatlar bir ithal Avustralya kereste için ılımlı olması muhtemeldir olsa.

Sürdürüle çekici Queensland akçaağaç uzun birçok miras evleri ve farklı ahşap parçaları süslüyordu çarpıcı pembe ahşap, ayrıca Avustralya park ve bahçeler ve bir gölge ağacı olarak takdir edilmiştir. Bu Townsville Windsor Tableland arasındaki kuzey Queensland yağmur ormanları gelişir. Hala mobilya ve demirbaşlar kullanılmak için ödüllü olmasına rağmen şimdi miras koruma bu alanlara, akçaağaç ahşap, kaynak zordur,pembe öz odun kahverengimsi pembe parlak parlak bir ayırt edici ağaç yapar. Tarihsel olarak, yaygın uçak pervaneleri, karoser, arabalar, tekneler ve kullanılmıştır. Aynı zamanda resim çerçeveleri için popüler, ve gitar boyunları ve piyano parçaları gibi müzik aletleri bileşenleri oldu.

Queensland akçaağaç delici saldırı lyctid duyarlı değildir. Termitler zor olabilir ve bu farklı türler ev çağıran bir böcek tarafından saldırı tehdidi de vardır. nadiren güzel ahşap görülen bir özellik mobilya veya yüksek değeri dekoratif kullanımlar için aranan – yaşam ağacına böceğin imha giyinmiş veren bir çukurlu görünüm yüzeyleri, koyu renkli, yumuşak doku bölgeleri terk edebilirsiniz. Böyle parçalar biraz kilitli ve genellikle dalgalı veya kıvırcık farklı bir tahıl tarafından geliştirilmiş, ancak orta ve düzgün dokulu. Çeyrek biçilmiş kurullarında, akçaağaç su dalga, kaburga ve kuş gözü rakamları sergiler,yaşayan akçaağaç büyüme halkaları ile yaş yazmaz. Bu yüksekliği 40 metreye kadar kök çapı 2.5 metre orta ölçekli ağaç olarak görünür. Gövde genellikle de dairesel enine kesitte olup payandası, oluşturulur. Yaklaşık 12mm kalınlığında olan kabuğu, kahverengi gri. Oldukça farklı boyuna çatlaklar vardır. Eski ağaçlarında bu çatlaklar yani pullanmayı eğilimi nedeniyle işaretli değildir. akçaağaç orta dayanıklılığa sahiptir.

catsşlopıo

Ortak Kullanım Alanları: Mobilya, kabini, kaplama, müzik aletleri, kundak, ve nesneleri döndü.

Yorumlar: Queensland Maple adlı rağmen, bu ahşap bir gerçek akçaağaç (değil Acer cinsi), ancak bunun yerine içerdiği Turunçgiller de narenciye ailesinin birçok cins ve tür içerir aile.

QUEENSLAND MAPLE

Genellikle Maun Avustralya’nın cevabı kabul, Queensland Maple gerçek tüm rounder Weissenborn için yapar ince, sade ahşap olduğunu. Bir ladin veya yerli Bunya ses tahtası ile eşleştirilmiş, Queensland Maple parlak, temiz bir sesi olan bir enstrüman yapar. Onun sarışın ya da pembemsi bir görünüm genellikle düz, Queensland Maple sık sık özellikleri olsa da çarpıcı henüz-ince endam.Queensland Maple sadece Townsville Windsor Tableland arasında Kuzey Qld yağmur ormanları doğal olarak yetişir. Bu çarpıcı gölge ağacı ve miras evleri ve mobilya parçaları birçok süslüyordu çarpıcı pembe ahşap ünlüdür. Daha zor hale doğal habitat kadar gelip rağmen miras korunur. pembe öz odun kahverengimsi pembe parlak parlak bir ayırt edici kereste için yapar. Yanı sıra mobilya gibi, uçak pervaneleri, antrenörler, arabaları ve tekneler için kullanılmıştır. Hala gitar boyunları ve piyano parçaları gibi müzik aletleri için popüler. ahşap bir orta ve düzgün dokusuyla, biraz kilitli ve genellikle dalgalı bir ayırt edici tahıl tarafından geliştirilmiştir. Çeyrek biçilmiş kurullarında Maple su dalga, kaburga ve kuş gözü rakamları sergiler.

catsloıuık

Decking

Kereste zemin kaplaması, fonksiyonel, pratik ve estetik olan mekanlar yaratır. Doğru tasarımı ve bakım ahşap güverte gelecek yıl için zevk olacak bir açık yaşam alanı oluştururken, herhangi bir ev ya da iş için değerli bir katkı yapacaktır.

 Döşeme

Yapısal veya bitmiş döşeme uygulamaları için olsun, kereste dayanıklılık, çok yönlülük ve uyum sunuyor. sıcaklık, kuvvet ve ahşap döşeme doğal güzelliği iç ayarları çeşitli kalıcı ve popüler kanıtlamıştır.

 Çerçeveleme

İnsanlar basit barınaklar inşa başladığından beri, ahşap çerçeve birçok türde yapıların şekillenmesinde önemli bir rol oynamıştır. Ahşap doğramaların en popüler türlerinden biri hafif ahşap yapı olarak bilinir.

 

İç Lambri

Onlar şık olarak Kereste lambri sıcak olarak iç oluşturur. Yaygın bir MDF veya kontrplak substratı kullanılarak, iç ahşap lambri, doğal ve çok yönlü ve sağlam doğal ahşap paneller ya veya işlenmiş ağaç ürünleri yaprak gibi geliyor

Kereste doğrama ürünleri herhangi bir iç tasarım için, klasik benzersiz ve şık bir dokunuş sunuyoruz.

 

Kereste Profiller

Profiller her türlü iç estetiğini arttırmak ve güzellik ve ihtişam odaklanarak tasarımlar için kek üzerine krema olarak işleyen, çok yönlü ve uzun ömürlüdür.

 

Kereste Portalı Çerçeveler

Büyük açıklıklı ve sütun ücretsiz iç gerektiren binalar için, kereste portalı çerçeveleri en estetik çözümlerden biridir sağlamak. Modern mühendislik teknolojisi kullanarak, portal çerçeve tasarımı oldukça etkin, verimli ve ekonomik bir yapı ürünün içine kereste dönüştürür. Bu uygulama kılavuzu portal çerçeve yapıların özellikleri, imalat ve montaj kereste kullanarak sürecinde kapsamlı bir bakış sağlar.

wgh006_-_hand_bowl

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

*

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates