River Birch ,Nehir Birch,(Betula nigra),nehir huş ,kırmızı huş

River Birch ,Nehir Birch,(Betula nigra),nehir huş ,kırmızı huş

river-birch-sealedRiver Birch ,Nehir Birch,(Betula nigra)

 Ortak Ad (lar): Nehir Birch,nehir huş ,kırmızı huş

Bilimsel Adı: Betula nigra

Amerikan en güzel ağaçlar yani Prens Maximilian nehir huş düşündüm (Betula nigra) o Meksika’nın kısa ömürlü İmparator olmadan önce Kuzey Amerika’yı gezdi zaman. Ayrıca kırmızı huş, su huş, huş ağacı veya siyah olarak da bilinen, kimin aralık güneydoğu kıyı ovasına içerir ve aynı zamanda sadece bahar meyve huş sadece huş olduğunu. Ahşap sınırlı yararlılığını olmasına rağmen, ağacın güzelliği, özellikle doğal aralığının kuzey ve batı uç noktalarında, önemli bir süs yapar.

Dağıtım: Doğu Amerika Birleşik Devletleri Nehir huş birincil aralığı doğu Teksas ve Virginia güneydoğu Iowa ve Kuzey Florida Amerika Birleşik Devletleri’nin güneydoğu mahallesidir. Dağınık popülasyonlar nehirler boyunca bulundu ve güney Minnesota, Wisconsin merkezi ve orta New England Devletler kadarıyla kuzey akarsu vardır. Büyük Göller bölgesinde kuzey sınırı Wisconsin buzul terminal moren sınırı karşılık gelir. Birincil aralığında Binbaşı istisnalar güney Mississippi Nehri taşkın yarısı, alt kıyı ovası, Appalachian Dağları ve güney Missouri kireçtaşı alanları, merkezi Tennessee, Kentucky ve merkezi bulunmaktadır. Batı Kuzey Carolina’da, nehir huş öncelikle 550 m (1,800 ft) yüksekliğin altında bulunan, ancak gibi yüksek m 670 olarak (2,205 ft) tespit edilmiştir. Dağlık istisnalar yüksek rakımlarda akarsu ve daha hızlı akım dere boyunca alüvyon kıtlığı ile ilişkili olabileceğini süpürme tohumları aşağı .Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

map_of_Betula_nigra

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Şekil ve Dağıtım: Nehir huş kırmızı huş, su huş, siyah huş olarak bilinir. O kadar 2 feet gövde çapı, en fazla 75 feet yükseklikte büyür. Gövde genellikle düzensiz sonuçlanan birçok arching dalları ayrılır, ancak taç ve neredeyse vazo şeklinde siluet, zarif genel bir yuvarlanır. Nehir huş öncelikle ABD’nin güneydoğu çeyreğinde yetişir. Onun aralık Virginia genelinde ve güneye Kuzey Florida güney Illinois aracılığıyla, güneydoğu Illinois batı kenarı boyunca, Iowa güneydoğu Texas kuzey uzanır. Illinois, bu floodplains ve büyük dere ve nehirleri ile ilgili yamaçlarında oluşur. Ayrıca kuzey ve orta New England eyaletlerinde Wisconsin ve Minnesota’da dere boyunca dağınık siteler oluşur. Nehir huş (su tarafından yatırılan) alüvyon topraklarda iyi büyüyen bir streamside ağaçtır. Yüksek toprak nemi gerektirir ve nispeten yüksek toprak nemi yıl boyunca muhafaza nerede iyi yetişir Oysa ağır veya uzun süreli sel tahammül etmez.

Ağaç Boyutu: boyunda 65-100 ft (20-30 m), 2-3 ft (0,6-1,0 m) gövde çapı

Ortalama Kurutulmuş Ağırlık: 37 £ / ft 3 (590 kg / m 3 )

Özgül Ağırlık (Temel,% 12 MC): .49, .59

Janka Sertlik: 970 £ f (4,320 N) *

Çekme: Radial:% 4.7, Teğet:% 9.2, Üçboyutlu:% 13.5, T / R Oranı: 2,0

Renk / Görünüm: Heartwood neredeyse beyaz diri odun ile hafif kırmızımsı kahverengi, olma eğilimindedir. Bazen düşündüm parçalar bulunan kıvrılma benzer bir geniş, sığ kıvrım mevcuttur Cherry . Birch biraz donuk, tekdüze bir görünüm veren yıllık büyüme halkaları arasında neredeyse hiç renk ayrımı yoktur.

Özellikler belirlenmesi: River huş kabuğu kırmızımsı kahverengi veya pembemsi-kahverengi ve genç dallar pürüzsüz, olma Shaggy (soyma ve curling) ve ya gri-siyah yaşlı ağaçlarda. sarımsı-kahverengi, kırmızımsı-kahverengi  dallar dallar bazen kaba ve siğil , ince ve seyrek tüyleri kırmızımsı-kahverengi,.

Tomurcuklar: tomurcukları üssünde daralmış uzun 1/4 inç, kadar, ucunda sivri ve tüylü.

Yapraklar :Yapraklar alternatif, basit, üçgen / oval ve kaba iki kat kenarlarda dişli. Onlar ucunda sivri ve en fazla 3 inç uzunluğunda vardır. Yaprakların alt kısımları, özellikle damarlar boyunca, tüylü ve yaprakların yüzeyinde daha soluk.

catsRiver Birch ,Nehir Birch,(Betula nigra)77

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Çiçek: River huş ayrı kaynaklı hem kadın hem erkek çiçekler, monoecious, ama aynı ağaç üzerinde. Erkek çiçekler, kısa, konik, yünlü kümeleri olarak ince, sarkık catkins, kadın çiçekleri görünür. Çiçek Nisan ayında ortaya çıkan, göze çarpmayan vardır -. Mayıs

Meyveler: Meyveler tüylerle kaplı fındık, küçük, her üç loblu kanat sahip. meyve gruplarında, 1 1/2 inç uzunluğunda kadar silindirik koni içine kalabalık oluşur. Tohumlar yaz başlarında piyasaya çıktı ve hızla çimlenmeye vardır.

Hububat / Doku: Tahıl ince, hatta doku ile, genellikle düz ya da hafif dalgalı olduğunu. Düşük doğal parlaklık.

Endgrain: Yaygın gözenekli; öncelikle radyal katları; Çok sayıda orta derecede sayısız özel düzenleme, orta gözenekler; parankim maringal ve bazen dağınık-in-agrega (lens ile hafifçe görünür); Kapatmak için oldukça yakın aralığı dar ışınlar.

Rot Direnci: Birch bozulabilir ve elemanlara maruz kalırsa kolaylıkla çürümeye olacaktır. Ahşap, aynı zamanda, böcek saldırısına karşı hassastır.

İşlenebilirlik: Yabani tahıl ile panoları işleme işlemleri sırasında tahıl koparma neden olabilir ama genellikle kolay, el ve makine aletleri ile çalışmak. , Açar yapıştırıcılar ve iyi bitirir.Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

catsRiver Birch ,Nehir Birch,(Betula nigra)23

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Koku: yok karakteristik koku…Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Alerjiler / Toksisite: Birch in Betula cinsi bir olarak bildirilmiştir hassasiyetini . Genellikle en yaygın reaksiyonlar sadece cilt ve solunum tahriş sayılabilir. Makalelerine bakın Ahşap Alerjiler ve Toksisite ve Ahşap Toz Güvenliği fazla bilgi için.

Fiyatlandırma / Durumu: çoğu durumda oldukça ekonomik olması olasılığı. Figürlü kurulları daha pahalı olabilir, ancak normal düz huş kereste aynı fiyat aralığında akçaağaç veya meşe .

Sürdürülebilirlik: Ekler veya Tehdit Türlerin IUCN Kırmızı Listesi CITES Bu ağaç türleri listede yok.

Ortak Kullanım Alanları: Kontrplak, kutular, kasalar, nesneleri, iç trim ve diğer küçük özel ahşap öğeler döndü.

Kullanımları: onun zarif silueti ve çekici kabuğu, nehir huş bir çok ödüllü süs çünkü. Aynı zamanda erozyon kontrolü için çünkü asit topraklara toleransı maden ıslahı dikilir. Nehir huş ağacı çocuk oyuncakları ve Protezler üretimi için idealdir, güçlü ama hafif. Ağaç aynı zamanda ucuz mobilya ve sepet çemberler için kullanılmaktadır. Kuşlar tohumlar ve geyik yaprakları göz yiyin. Yerli Amerikalılar dizanteri ve soğuk algınlığı tedavisinde nehir huş tıbbi olarak kullanılır.

Yorumlar: Birch dünya çapında kaplama ve kontrplak için en yaygın kullanılan ormanda biridir. Kontrplak düzenli yaprak yanı sıra, Huş kaplama da kapı, mobilya ve lambri kullanılmaktadır.Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

catsRiver Birch ,Nehir Birch,(Betula nigra)333

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Özel Kullanımları: Nehir huş ağacı gibi ucuz mobilya, sepet çemberler üretimi gibi yerel işletmeler için ağırlıklı olarak kullanılır ve makaleler açıktır. Kuzey Carolina deneyler ticari pulpwood üretimi için arzu edildiğini işaret etmemiştir, ancak diğer bottomland sert ile karıştırıldığında, doğal olarak oluşan satılabilir boyutlu ağaç genellikle pulpwood için hasat edilmiştir. Ahşap Mukavemet yapay uzuvlar ve çocuk oyuncakları imalatı için uygundur. Ahşap yaklaşık 560 kg / m³ (35 lb / ft³) ağırlığındadır gibi, ticari açıdan önemli birches biraz daha hafiftir. Çünkü asit topraklara toleransı, nehir huş şerit maden ıslahı başarıyla kullanılmaktadır. Ayrıca, erozyon kontrol kullanılmıştır. Onun zarif formu, çekici kabuğu ve bronz huş delici yüksek direnç (Agrilus anxius) özellikle Kuzeydoğu ve Ortabatı Devletleri’nde, süs dikim için arzu olun. Genç kabuğu açık kırmızımsı kahverengi veya tarçın renkli için gümüşi gri renk değişir ve koyu, dar, boyuna lenticels ile parlak olduğunu. Kâğıt gibi şeritler halinde soyulmasına neden olabilir hızlı büyüyen genç ağaçlar üzerinde havlamaya. Eski ağaçların üzerinde dallarında kabuğu, gri pürüzsüz ve parlak olabilir; Ana gövde üzerinde o gri veya inç kalınlığında düzensiz terazi ile neredeyse siyah koyu kırmızımsı kahverengi arasında değişebilir . Tohumlar bazen kuşlar tarafından yenir ve yeşillik beyaz kuyruklu geyik tarafından gözattığınız.Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

catsRiver Birch ,Nehir Birch,(Betula nigra)456

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

İlginç Gerçekler: nehir huş nemli topraklarda tercih olsa da, bazen özellikle aralık batı kenarında, kurutucu topraklarda kurulmuş olur. Nehir huş çok asit topraklar (pH 2-4) hoşgörülü ve toprak maden atıkları sonucu asit haline gelmiştir şerit maden ıslahı kullanılır. Sadece bahar meyve veren huş ve kimin aralık güneydoğu kıyı ovasına içeren tek yerli huş olduğunu. Nehir huş gölge, “öncü” türlerin (açık yaşam kolonize ilk olan bitkiler) bir özelliği tahammül etmez. O hızla çimlenmeye birçok tohum üreten ve fidan erken gelişim hızlı büyüme olun çünkü sel sularının çekilmeye zaman streamsides ve sandbars kolonize ilk türlerinden biridir. Büyümenin ilk aşamalarında, fide, yüksek toprak nemi şartı var, ama ne fidan ne olgun ağaçlar büyüyen sezon içine de sürer sel yaşayabilir.

catsRiver Birch ,Nehir Birch,(Betula nigra)767

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

İlgili Türler:

Alaska Kağıt Birch (Betula neoalaskana)

Kızılağaç yaprak Birch (Betula alnoides)

Downy Birch (Betula pubescens)

Gri Birch (Betula populifolia)

Kağıt Birch (Betula papyrifera)

Silver Birch (Betula pendula)

Tatlı Birch (Betula lenta)

Sarı Birch (Betula alleghaniensis)

Baltık Birch

Masur Birch

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

*

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates