The Laurel Oak,Laurel Meşe,Quercus laurifolia,Defne meşe

The Laurel Oak,Laurel Meşe,Quercus laurifolia,Defne meşe

laurel-oak-sealedThe Laurel Oak (Quercus laurifolia)

Ortak İsim (ler): Laurel Meşe, Defne meşe, Bataklık defne meşe, Darlington meşe, Elmas-yaprak meşe, Laurel-yaprak meşe, Su meşe, meşe ObtuseDefne meşe (Quercus laurifolia) ayrıca Darlington meşe, elmas yaprak meşe, bataklık defne meşe, defne yaprağı meşe, su meşe ve meşe ‘dır denir.

Bu meşe  kimliği ile ilgili anlaşmazlık uzun bir geçmişi olmuştur. Bu ayrı bir tür isim nedense vererek, yaprak şekilleri ve büyüyen siteleri farklılıklara varyasyon merkezleri, elmas yaprak meşe (Q. ‘dır) . İşte onlar eşanlamlı kabul edilir. Defne meşe güneydoğu sahilinde nemli ormanları hızlı büyüyen kısa ömürlü bir ağaçtır. Bu kereste olarak değeri yoktur ama iyi yakacak odun yapar. Bir süs olarak Güney dikilir. Meşe palamudu Büyük bitkileri, yaban hayatı için önemli bir besindir.

Bilimsel Adı: Quercus laurifolia Ortak ve Latin tür isimleri Grecian Laurel (için yaprak benzerlik bakın Laurus nobilis Akdeniz bölgesi, L.). Yakışıklı gölge ağacı, yaygın Güneydoğu’da dikti.

Dağıtım: Güneydoğu Amerika Birleşik Devletleri Defne meşe kuzey onun bitişik doğal aralığı bulunan bazı ada nüfusa sahip güneydoğu Teksas batıya güney Florida güneydoğu Virginia Atlantik ve Körfez Sahil Plains yerli ve olduğunu. Defne meşe en oluşmuş ve büyük sayı kuzey Florida ve Gürcistan‘da bulunur.

Defne meşe alüvyal taşkın ovaları üzerinde en yaygın olanıdır. Diğer meşe türleri ile birlikte ıslak sitesi tolere fakat sürekli veya uzun süreli sel karşı direnç. En sık çok sık sular altında değilse bataklık kenarlarında nehirler yakın kumlu topraklarda ve birlikte büyüyen bulundu. Defne meşe, merkezi Florida hamak ve batı Florida bataklık bitişik kum tepeleri üzerinde yetişir. Aynı zamanda toprak tipi çok az ilgili bir süs olarak dikilir. Defne meşe Ultisols ve İnseptisoller iyi yetişir.Hazar Ahşap İşleme merkezi 0212 670 11 77

Ağaç Boyutu: boyunda 65-80 ft (20-25 m), 2-4 ft (0,6-1,2 m) gövde çapı

Ortalama Kuru Ağırlık: 46 £ / ft 3 (740 kg / m 3 )

Özgül Ağırlık (Temel,% 12 MC): .56, .74,

Janka Sertlik: 1210 £ f (5.380 N)

Kopma Modülü: 14.330 £ f / içinde 2 (98.8 Mpa)

Elastik Modülü: £ 1.793.000 f / içinde 2 (12.37 GPa)

Kırma Gücü: 6980 £ f / içinde 2 (48.1 Mpa)

Çekme: Radyal: 4.0%, Teğet:% 9.9, Volumetrik: 19.0%, T / R Oranı: 2.5

Renk / Görünüm: renk varyasyon adil bir miktar olabilir ama, orta kırmızımsı-kahverengi renk bir ışık vardır. Tersine, Beyaz Meşe biraz daha zeytin-renkli olma eğilimindedir, ancak güvenilir bir yöntem anlamına tarafından meşe tipinin belirlenmesi.

Tahıl / Doku: orta-geniş gözenekler ve oldukça kaba tahıl vardır.

Rot Direnç: Böyle Laurel Oak gibi kırmızı meşe çürüme düzeyine sahip ve direnç çürümeye yok White Oaks sahip. Dayanıklılık az dikkate alınmalıdır.

İşlenebilirlik: Kolay tutkal ve leke sürer ve çok iyi bitirir için.

Koku: En meşe ortak bir Gammaz kokusu vardır. En cazip buluyorum.Hazar Ahşap İşleme merkezi 0212 670 11 77

Alerjiler / Toksisite: Şiddetli reaksiyonlar oldukça nadir olmasına rağmen, meşe bir olduğu bildirildi . hassasiyetini Genellikle en yaygın reaksiyonlar sadece göz ve deride tahrişe, yanı sıra astım benzeri belirtiler vardır. Makalelerine bakın Ahşap Alerjiler ve Toksisite ve Ahşap Toz Güvenliği fazla bilgi için.

Fiyatlandırma / Durumu: Biraz daha az pahalı White Oak, Kırmızı Meşe iyi / sürdürülebilir arz ve orta fiyatlı. Kalın 8/4 plakalar, ya quartersawn panoları hafifçe kurulu ayak başına daha pahalıdır.

catslklçbklSürdürülebilirlik: Ekler veya Tehdit Türlerin IUCN Kırmızı Listesi CITES Bu ağaç türleri listede yok.

Ortak Kullanım Alanları: Dolap, mobilya, iç trim, döşeme ve kaplama.

Yorumlar: Laurel Meşe içine düşüyor kırmızı meşe grup, ve aynı özelliklerin birçok hisse . Red Oak (Quercus rubra) Kırmızı Meşe, onun kardeşi Beyaz Meşe ile birlikte, yaygın yerli kereste türleri kullanılır. Sert, güçlü ve Orta fiyatlı, Kızıl Meşe marangozlar-o kadar yaygın dolap ve mobilya yapımında kullanılan açıklıyor için olağanüstü bir değer sunuyor.Hazar Ahşap İşleme merkezi 0212 670 11 77

Konular: Meşe | Kırmızı Meşe Grubu | Fagaceae (taksonomik aile) | Güney Ağaçlar Fact Sheets

Büyük, hızlı büyüyen gölge ağacı, Laurel Meşe güneydoğu Amerika Birleşik Devletleri yerli ve yoğun, oval gölgelik kaydetti. Bazı botanikçiler bu tür ayrı Q. hemisphaerica , diğerleri onları biraraya toptan – Seç almak. Quercus laurifolia ıslak sitelerin toleranslı olarak tarif edilmiştir. Quercus hemisphaerica bir yayla türlerinin fazla. Defne Oaks sonunda 40-60 metrelik yayılması ile yüksekliği 60 metre veya daha fazla ulaşan, onlar geniş olduğundan daha uzundur. gövde çapı kadar dört metre olacak ve kaldırımlar kaldırma ve az sekiz metre genişliğinde ağaç çimler ekilen eğer engelleme üssünde dışarı fişekleri yapabilirsiniz. Ağaçlar güneyde kuzeyde ya da yarı-dökmeyen yaprak döken ya vardır. pürüzsüz, dar yaprakları her iki tarafta parlak ve yuvarlak meşe palamudu ince, tabak-bardak gibi içine 1/4 veya yüksekliğinin az ayarlanır. Normalde sonbahar ve kış aylarında kahverengi bırakın.

catskkgkgKültür

Işık gereksinimi: tam güneş, kısmi güneş veya kısmi gölge

Toprak toleransları: kil; kum; tın; asidik; hafif alkali; iyi drene; bazen ıslak

Kuraklık toleransı: orta

Kullanımı ve Yönetimi

Defne Oaks 50 ila 70 yıllık bir ömrü var. Ağaç gövdeleri ve büyük dalları genellikle çürüme ve ahşap çürümeye gelen içi boş. küçük bagaj yaralanma veya yanlış budama kesim 10, 20 veya daha fazla metre uzunluğunda olan gövde içinde çürüme sütunlarında neden olabilir. Live Oak ve diğer Oaks çürümeye karşı daha dayanıklı ve daha uzun yaşıyorlar. Diğer Oaks gibi, bakım, erken ağacın hayatında gövde boyunca iyi aralıklı büyük dalları ile güçlü bir dal yapısını geliştirmek için alınmalıdır. Bir sokak ağacı olarak iyi yetişir ve iyi topluma hizmet edecek, ancak yaşla birlikte çukurların 50 yaşında yaklaşırken. Live, Shumard, Pin, Güney Kırmızı, Kuzey Kırmızı, Bluff ve Bur Oak dahil daha dayanıklı cadde ve otopark ağaçları vardır.Hazar Ahşap İşleme merkezi 0212 670 11 77

Ağaçlar şube çapı yarısından daha az gövde çapı tutmak için kesilmiş önemli dalları ile tek bir merkezi gövdeye budanmış olmalıdır. Başlıca dalları da gövde boyunca 2-3 metre aralıklı olmalıdır. Düzenli budama yüzden sadece küçük dalları kaldırılır tarafından geniş çaplı dalları kaldırarak kaçının. Bu strateji Laurel Oak ömrünü artırabilir.

Laurel Oaks tam güneş veya kısmi gölgede kolayca büyür ve nemli ve zengin kuruması ve kumlu için, toprakların geniş bir yelpazede oldukça hoşgörülü olacaktır. Kurutucu koşullarda büyüyen ağaçlar kırılmaya karşı daha az duyarlı olan güçlü ahşap sahip olacak, bu düşünce, daha yavaş büyür ve olacaktır. 7’nin üzerinde pH topraklarda, kloroz sık sık görünür. Yayılma tohum veya parke kesimler tarafından. Tohum tarafından Quercus Yayılım en yaygın, ancak Floristler vejetatif yayılması için teknikler geliştirmektedir.

Bazı fidanlıklar sözde bir daha kompakt büyüyen alışkanlığı vardır pazar `Darlington ‘. En azından bazı Floristler gerçek bir çeşidinde olarak bu ağacın durumunu şüpheliyim.

Defne meşe tarihsel isimlendirme karmaşıktır. Geçmişte, Little’ın dahil olmak üzere en yetkililer, bir tek tür olarak ele defne meşe ancak uygun bilimsel adı üzerinde farklı . Daha yeni yetkililer , iki tür, anatomik farklılıklar ve site tercihlerinde büyük farklılıklar temelinde Quercus laurifolia ve S. hemisphaerica, tanımak. Elmas-yaprak meşe, bataklık defne meşe ve defne meşe sulak formu, şu anda adlandırılan S. laurifolia ve eski adıyla S. ‘dır ortak isimlerdir. Şu anda bazı yetkililer tarafından S. hemisphaerica adlandırılan yayla formu, akut yaprak ipuçları ve çiçekler 2 hafta sonra daha aynı bölgede sulak alan formu vardır.Bu rapor Quercus laurifolia L.bilimsel adı altında defne meşe bir türü tanır . Tanımak ve ayrı bir tür olarak S. hemisphaerica tartışmak yazarlardan bilgiler dahil ve gibi not edilir. Defne meşe alt cinsi Erythrobalanus yerleştirilen veya siyah (kırmızı) meşe grubu olmuştur. Defne meşe tespit etmek zordur ve söğüt, meşe (Q. Phellos) ve su meşe (Q. nigra) ile sık sık karıştırılır . Bu defne meşe, bu iki türün arasında bir melez olduğu öne sürülmüştür, ancak söğüt, meşe güneydoğu Gürcistan ve yarımada Florida yoktur çünkü defne meşe bol olduğu bu durumda olmayabilir.Defne meşe aşağıdaki türler ile melezleşir  S. falcata (güney kırmızı meşe):QX beaumontiana SARG. x S. incana (bluejack meşe):QX atlantica Ashe x S. laevis (Türkiye meşe): QX mellichampii Trel. x S. marilandica (blackjack meşe): QX diversiloba Tharp ex A. Camus Bu yakışıklı ağaç çoğu meşe daha hızlı büyür, ancak kısa ömürlü karşılaştırıldığında olduğunu. En iyi bazı organik içerik veya humusy üst tabaka ile nemli, kumlu topraklarda alanlarda kullanılmaktadır.Hazar Ahşap İşleme merkezi 0212 670 11 77

catskjklhkjçDefne meşe ormanlık sulak alanlarda sıklıkla mevcuttur, bataklık ve çam (Pinus spp.) Flatlands veya mesic hamak arasında bir geçiş topluluk. Bu kurutucu bölümlere bataklık kenardan, canlı meşe (Q. vırgınıana) ve su meşe [çok kuru ucunda yerini, hidrojenli hamak boyunca yetişir . S. hemisphaerica kum veya kil tepeler ve midslope hamak [arasında yer yüksek hamak mevcuttur . bir baskın tür olarak aşağıdaki yayınlanmış sınıflandırmalar liste defne meşe: Güney Carolina doğal toplulukları Doğu yaprak döken orman Büyük çalılık Orman bitki örtüsü, güneydoğu Teksas  alt Körfez Sahil Ovası araziler Orman dernekler  Güney Florida doğal özellikleri  Ekolojik süreçler ve güneydoğu ABD’de denizcilik telin bitki örtüsü.Hazar Ahşap İşleme merkezi 0212 670 11 77

İlgili Türler:

Siyah Meşe (Quercus velutina)

Bog Meşe

Kahverengi Meşe

Bur Meşe (Quercus macrocarpa)

California Siyah Meşe (Quercus kelloggii)

Cherrybark Meşe (Quercus pagoda)

Kestane Meşe (Quercus prinus)

İngilizce Meşe (Quercus robur)

Holm Meşe (Pırnal meşe)

Canlı Meşe (Quercus virginiana)

Oregon Beyaz Meşe (Quercus garryana)

Overcup Meşe (Quercus lyrata)

Pin Meşe (Quercus palustris)

Post Oak (Quercus stellata)

Kırmızı Meşe (Quercus rubra)

Scarlet Meşe (Quercus coccinea)

Sapsız Meşe (Quercus petraea)

Shumard Meşe (Quercus shumardii)

Güney Red Oak (Quercus falcata)

Bataklık Kestane Meşe (Quercus michauxii)

Bataklık Beyaz Meşe (Quercus bicolor)

Türkiye Meşe (Quercus cerris)

Su Meşe (Quercus nigra)

Beyaz Meşe (Quercus alba)

Willow Meşe (Quercus Phellos)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

*

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates