Timborana ,(Piptadenia spp.),Piptadenia suaveolens, Angico, Angico-vermelho, fava-de-Folha-miuda

Timborana ,(Piptadenia spp.),Piptadenia suaveolens, Angico, Angico-vermelho, fava-de-Folha-miuda

timborana12Timborana (Piptadenia spp.)

Ortak İsim (ler): Timborana, Piptadenia suaveolens, Angico, Angico-vermelho, fava-de-Folha-miuda, Faveira-Folha-fina, Parica-grande-da-terra-firme, timbauba, imborana ahşap, sarımsak, Angico-kırmızı, fasulye, Fava-of-yaprak-kız, fasulye-yaprak-ince, saha fasulye, saha fasulye-to-yaprak-miuda, saha fasulye yaprağı ince, Ffolha-ince, paricachi, paricá-beyaz, paricá-büyük-yayla, Timbaúba, Timborana, Timbó-orman

Bilimsel Adı: Piptadenia spp.

Dağıtım: Orta Amerika ve Brezilya

Ağaç Boyutu: boyunda 65-100 ft (20-30 m), 2-3 ft (0,6-1,0 m) gövde çapı, Timborana ağacı 30 metre yüksekliğe ve 3 metre çapa ulaşabilir.

Ortalama Kuru Ağırlık: 49 £ / ft 3 (785 kg / m 3 )…Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

catsPiptade22, fava-de22

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Özgül Ağırlık (Temel,% 12 MC): .62, .78…Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Janka Sertlik: 1550 £ f (6.880 N)

Kopma Modülü: 17.410 £ f / içinde 2 (120,0 Mpa)

Elastik Modülü: £ 2.380.000 f / içinde 2 (16.41 GPa)

Kırma Gücü: 10.300 £ f / içinde 2 (71.0 Mpa)

Çekme: Radyal:% 4.6, Teğet:% 6.9, Volumetrik: 11.5%, T / R Oranı: 1.5

Renk / Görünüm: Heartwood kahverengi kırmızımsı altın olma eğilimindedir. Diri bir açık kahverengi renk ve her zaman öz odun açıkça belirgin değildir. Diri kalın ise 2.5 inç (8 cm) olabilir…Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

catsPiptadenia suav33

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Tahıl / Doku: Tahıl kenetlenmiş ve / veya dalgalı olma eğilimindedir. Düzenli aralıklı büyük açık gözenekler bir kaba hatta doku verir.

Endgrain: Yaygın gözenekli; özel düzenleme büyük gözenekler; çoğunlukla yalnız, 2-3 bazı radyal katları ile; maden yatakları bazen mevcut; görünüşte marjinal parankimden belirsiz ya da farklı büyüme halkaları; lens olmadan görünmeyen çok göze çarpmayan ışınları; parankimi öncelikle vasicentric veya aliform.

Rot Direnci: bu böcek saldırısına duyarlı olsa Timborana genellikle dayanıklı ya da orta derecede dayanıklı ilgili bozunma direnci olarak kabul edilir.

İşlenebilirlik: Timborana nedeniyle silika içeriği kesiciler üzerinde oldukça yüksek bir köreltme etkisi vardır. kereste, kilitlenmiş tahıl ve yoğunluğuna bağlı olarak, yüzey, aynı zamanda biraz zordur. Timborana yapıştırıcılar ve bitirir iyi.

Koku: yok karakteristik koku….Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Alerjiler / Toksisite: Timborana ile ilişkili herhangi bir olumsuz sağlık etkileri olmasına rağmen, Piptadenia cins içinde bazı türler göz, burun, boğaz ve tahrişe neden bildirilmiştir. Makalelerine bakın Ahşap Alerjiler ve Toksisite ve Ahşap Toz Güvenliği fazla bilgi için.

Fiyatlandırma / Durumu: döşeme plakalar gibi çoğu yaygın kullanılan, Timborana bazen ahşap kereste veya dönüm boşlukları olarak satılmaktadır. Timborana fiyatı bir ithal parke için ortalamanın üzerinde olma eğilimindedir.

Sürdürülebilirlik: Ekler veya Tehdit Türlerin IUCN Kırmızı Listesi CITES Bu ağaç türleri listede yok.Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

catsPiptadenia suav2212

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Ortak Kullanım Alanları: Amerika Birleşik Devletleri’nde, Timborana döşeme malzemesi ağırlıklı olarak kullanılır. Ayrıca zaman zaman stok dönüm olarak ithal edilmektedir. Yerli aralık içinde, Timborana da ağır inşaat, iç doğrama ve mobilya kullanılır. Timborana, Brezilyalı Meşe Specie Teknik Özellikler – Nova Egzotik Ahşap Parke ve Decking, Prefinished Katı Döşeme, Bitmemiş Katı Döşeme ve Mühendislik Döşeme ve İthal Kontrplak ve Paneller uzmanlaşmıştır. Döşeme, mobilya, tornacılık, lambri, müzik aletleri

Ahşap özel kullanımları Timborana şunlardır: araçlar için kablo ve tarımsal uygulamak (destek ve kablo pulluk ve manuel ekici (balta, çapa, çapa, orak, kürek, çekme, çekiç, keski, pala, kalın, düz bir dosya gördüm) ), genel, ağır paketler (genel kasalar), tekne (güverte, savunma, omurga ve gövde kablo, süpürge ve paspas, kablo ev malzemesi (bıçak, çakı, çatal, pot ve tepsi kablo), vücuda Silecek Tekne), heykel, gönye (pencere, masif kapı, çerçeve, ambar, merdiven, Alizar ve altbilgi), (kiriş, mertek ve çıta) yapısını kapsayan, şemsiye, arka plan, kol ve yaylı müzik aletleri için yan (viyola , keman, gitar, ukulele, vb) ve pin mekanizması, palet, küçük bir nesne (işlemek, oyuncak, küllük, askı, mandal, çamaşır fırça), konut zemin (kulüp ve yönetim kurulu çalıştıran), kiriş ve tahta veya Köprü platformu, genellikle (iç duvar ve dış duvar), sauna, ahşap kiremit, varil bitmiş ve döndü

Açıklama: Timborana orta kahverengi kremsi sarı ve ışık dolu bir ışık ahşap. Zemin eskidikçe, kırmızımsı sesleri gelişecektir. Timborana en ince taneli mobilya tasarımcıları için çok arzu yapar. Timborana ayrıca hafif, temiz sesleri ile 1570 arasında bir Janka sertlik derecesi ile sert ve dayanıklı ahşap, Timborana hem de konut ve ticari zeminler için mükemmel bir seçimdir.Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

catsPiptadenia suaveolen12

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Uygulamalar:Timborana ahşap yapıcı kullanımlar için kullanılabilecek bir sert ve dayanıklı türler kirişleri ve zemin kaplaması sever. Ayrıca, aynı zamanda park bankları ve kaplama için kullanılır.

Detaylar:Timborana öz odunu sarı-kahverengi, kahverengi ve diri odun gelen çizilmiş kırmızımsı etmektir. Ayrıca açık renkli bölgeler öz odun olarak görülebilir. Maruz kaldıktan sonra, bu bölgeler kahverengi sıcak karartmak. ahşap güzel bir deseni vardır. tahıl, düz, bazen düzensiz veya kilitli ve doku gayet iyi.

İşleme:İşleme pürüzsüz sonuç, Timborana ahşap ile iyi gider. Yapıştırma Lamine inşaatlar için de, iyi olduğu bildirilmiştir. Terbiye ile daha az deneyimleri vardır. Kurutma kontrol için bir gerginlikle, oldukça zor gider.

Açıklamalar:FSC Timborana Brezilya Amazon bölgesinde mevcuttur. 100 cm – düz ve silindirik gövde 40 bir çapa alır. Diri odun birkaç cm genişliğindedir. Büyük çaplarda mümkün de büyük boyutlara üretmek için yapmak.Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

catsPiptadenia suaveolens, Angico, Angico-v22

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Açıklama: Timborana orta kahverengi kremsi sarı ve ışık dolu bir ışık ahşap. Zemin eskidikçe, kırmızımsı sesleri gelişecektir. Timborana en ince taneli mobilya tasarımcıları için çok arzu yapar. Timborana da sert ve dayanıklı bir ağaçtır. Onun ışığında, temiz tonları ile, Timborana hem de konut ve ticari zeminler için mükemmel bir seçimdir. Timborana kuzey Brezilya’da kaynaklı.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

*

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates