Wamara ,Guyana Gülağacı,(Swartzia benthamiana),Berg Bebe,Naranjillo (Messico, Honduras, Panama), Parakusan (Guyana), Gandoe, Ijzerhart (Suriname),Alma negra (Colombia), Orura barrialera (Venezuela), Pau ferro, Mututy (Brasile).

Wamara ,Guyana Gülağacı,(Swartzia benthamiana),Berg Bebe,Naranjillo (Messico, Honduras, Panama), Parakusan (Guyana), Gandoe, Ijzerhart (Suriname),Alma negra (Colombia), Orura barrialera (Venezuela), Pau ferro, Mututy (Brasile).

wamara-jhWamaraWamara (Swartzia benthamiana)

Ortak İsim (ler): Wamara, Guyana Gülağacı,Berg Bebe, Naranjillo (Messico, Honduras, Panama), Parakusan (Guyana), Gandoe, Ijzerhart (Suriname),Alma negra (Colombia), Orura barrialera (Venezuela), Pau ferro, Mututy (Brasile).

Bilimsel Adı: Swartzia spp. (S benthamiana, S leiocalycina)

Genel Bilgi:Wamara küçük bir taç ile bir ağaçtır; uzun boylu 33 metreye kadar büyüyebilir. düz, silindirik bole düz veya düşük payandalarla şeklinde biraz flanşlı olabilir. 70cm derece, çapı 50cm ve 20 metreye kadar için dalsız olabilir.

Swartzia leiocalycinaTicari adı: Ironwoon; Guyana adı: Wamara. Kadar 30m yüksek ve yaklaşık 0.5m çapında megaphanerophyte bir tür. Kısa bir payanda kökü ile dalları altında yüksek 20m, sağlar. Heartwood beyaz ve çok geniş, Büyüme halka açıktır sarı beyaz veya yakınındaki diri odun ayrı derin zeytin veya mor çizgili, mor kahverengi derin kahverengi arasındadır.Parlaklıkta; Özel koku ve lezzet; Genellikle düz tahıl; İnce ve düzgün doku; Ağırlık, orta çekme ve yüksek mukavemetli. Yarılmış ve çatlama fenomen ama hiçbir ciddi bozulma ile yavaş yavaş kurutma [Timber kullanımı]. Kereste deniz kurtlarının az dirençli ve bazen de küçük giysiler güve zarar küçük çürümeye dayanıklı, ama. Öz odun koruyucu emprenye zor, ama yapmak diri kolaydır. Kereste nedeniyle ağırlık, sertlik, yüksek mukavemet ve büyük tokluk işlemek zordur. Gördüm sert ve orta zorluk mekanik süreci değil. Planlamada kullanılan yaklaşık 20 derecelik kesme işledikten sonra tüysüz yüzeyi ve güzel renk ve parlaklık üretebilir.Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

TaxBrowser_Maps_CollectionSites

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Dağıtım: Güney Meksika, Orta Amerika, Güney Amerika ve Kuzey

Ağaç Boyutu: boyunda 100-130 ft (30-40 m), 2-4 ft (0,6-1,2 m) gövde çapı

Ortalama Kuru Ağırlık:  67 £ / ft 3 (1.080 kg / m 3 )

Özgül Ağırlık (Temel,% 12 MC): .92, 1.08

Janka Sertlik: 3660 £ f (16.260 N)

Kopma Modülü: 28.490 £ f / içinde 2 (196,5 Mpa)

Elastik Modülü: £ 3.535.000 f / içinde 2 (24.38 GPa)

Güç Kırma : 15.260 £ f / içinde 2 (105.3 MPa)

Çekme: Radyal:% 4.7, Teğet:% 7.6, Volumetrik:% 12.3, T / R Oranı: 1.6…Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

catsWamara

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Renk / Görünüm: Heartwood sık koyu zıt çizgili, siyah mor orta kırmızımsı kahverengi arasında değişir. Diri keskin sınırlı olduğu ve soluk sarımsı beyaz. Wamara koyu mor kalp ahşap ve soluk sarı diri odun ile tipik bir gül ağacı gibi çok yoğun bir ahşap olduğunu. Bazı mesaj panoları. Kalp ve sap buluştuğu iki renkli mozaikler oluşturma harika bantlama var Yoğunluğu araçlarınız sert yapar, ama güzel renkleri ve o çok değerli hale bitirme alır ve parlaklık. Bir yağlı ahşap değil gibi ben, rastlamak yok bitirme zorluklar.

Tahıl / Doku: tahıl, genellikle düz, ama aynı zamanda düzensiz veya kilitli olabilir. Para cezası bile doku ve iyi bir doğal parlaklık ile.

Endgrain:  Yaygın gözenekli; özel düzenleme orta gözenekler; 2-3 yalnız ve radyal katları; Mineral / sakız mevduat bazen mevcut; parankima kanatlı, birleşik ve ağsı; dar ışınları, oldukça yakın aralık.

Rot Direnç: Değişir türlere bağlı olarak, ama genellikle çok dayanıklı. Öz odun genellikle yüksek çürümeye karşı direnç ve termitlerin sahip olduğu kabul edilir; bu deniz kurtlarının duyarlı olsa.

İşlenebilirlik: Wamara tipik olarak yüksek yoğunluklu hesabına çalışmak zor kabul edilir. ahşap kesiciler yüksek körleştirilmemesi etkisi ılımlı vardır, ve tahıl mevcutsa kenetlenmiş ise, koparma planya sırasında oluşabilir. Çünkü yüksek yoğunluğu ve mevcut doğal yağların tutkal etmek sıkıntılı olabiliyor.

Koku: çalışmış edilirken Wamara çok hafif bir kokusu vardır….Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

catsWamara44

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Alerjiler / Toksisite: Wamara bazı kişilerde solunum yollarında tahrişe neden olduğu bildirilmiştir. Makalelerine bakın Ahşap Alerjiler ve Toksisite ve Ahşap Toz Güvenliği fazla bilgi için.

Fiyatlandırma / Durumu: (genellikle diri odun mevcut büyük miktarda) Genellikle dönüm kareler mevcut veya figürlü kereste gibi. Fiyatlar bir ithal tropikal sert ağaç için üst aralığı orta olmasını bekliyoruz.

Sürdürülebilirlik: Ekler veya Tehdit Türlerin IUCN Kırmızı Listesi CITES Bu ağaç türleri listede yok.

Kereste İşleme:Kurutma – Fırın Programı B. kayda değer yüzey kontrol ve son bölme ile yavaş yavaş kurur, ancak bozulma ciddi değil.Çalışma – sertlik ve kilitli tahıl nedeniyle çalışmak zor. Kolay kazımak ve kum ve ince yüzey verir. Eğrilik orta yarıçaplı virajlarda için uygun bir metal kayış ile desteklenmesi halinde.Montaj – Zor nail ve vida ve sorumlu bölmek, ama tespitler de yapılmaktadır için.Terbiye – sorunsuz Cilası ve iyi parlatır. Lekeler kereste nüfuz edecektir.

Kullanım : İç dekoratif çalışma ve bağlantı parçaları için uygundur. Marangoz, mobilya yapımında, döşeme, lambri için kullanılabilir. Kakma çalışması ve tornacılık için çok uygundur.İnşaat, ağır yükleme tabanı, mobilya, dekoratif kaplamalar, araç, gemi, atletik aletleri, demiryolu traversleri, tel direkleri, maden direkleri, tornacılık, vb…Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

catsWamara3445

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Ortak Kullanım Alanları:  Wamara sanayi ve parke döşeme, uyuyanlar, zeminini dış mekan mobilyaları, gemi inşa, dekoratif kaplama, ağır marangozluk, Marangoz, hudraulic eserler, tornacılık alet sapları, dış ve iç doğrama, köprü zeminini ve diğer çeşitli kullanımlar için iyidir.

Diğer Kullanımları:Öz odun sadece büyük ağaçlar bulunur. Beyaz Diri odun 8cm geniş bant – Bu arada koyu zeytin veya morumsu-kahverengi renkli çizgili açıkça 3 den ayrılırken hem tarafından işaretlenmiş bir soluk kırmızımsı mor veya morumsu kahverengi bir çikolata kahverengi, değişir. doku çok ince; parlaklık iyi; Genellikle düz ama değişken olabilir tahıl; koku veya tat kuru odun ayırt edici değildir. ahşap, kompakt, çok yoğun, çok sert, çok ağır, çok güçlü ve esnek olduğunu. Öz odun genellikle çürümeye karşı çok dayanıklı olduğu bildirilen, ancak üretilen kereste toplu oluşturan diri odun, dayanıklı değildir. Ahşap kuru odun termit tarafından hasar dayanıklı derecelendirilmiştir. Bu bozulma ama sadece hafif bir risk kontrol riski yüksek olan yavaş yavaş mevsim; bir zamanlar kuru bu hizmet orta kararlı kötü olduğunu. Bu değişik bir sert, yüksek yoğunluklu ahşap için, el veya makine ya aletleri ile çalışmak için orta derecede zor çok zor olarak bildirilmektedir. Ama ahşap, sorunsuz bitirir (diğer birçok çok yoğun ormanda yapmak gibi), iyi lekeleri almaz çok tatmin edici döner ama iyi bir parlaklık için parlatır genel bir mutabakat vardır. Bu çivi alır ve ahşap delinmiş olması durumunda akıllıca kötü olmadıkça; yapıştırma özellikleri yoksul. odun, böyle mobilya, dolap yapımı, kakma, baston, gayda, parke döşeme, ve yay gibi yüksek kaliteli amaçlı kullanılan ihracat pazarında en cazip ormanda biridir ve abanoz için bir yedek için önerilmektedir yüksek bir parlaklık için parlatır. beyazımsı diri odun çerçeveleri ve tekerleklerin konuşmacı uygulamak için bazı yerlerde kullanılır; mesajlar için odun, tornacılık, mobilya, cabinetwork ve ağır ve dayanıklı inşaat eşyalar. Diri odun çok, güçlü, sert ve esnek malzeme gerektiren amaçlar için hickory (Carya) için bir yedek olarak tavsiye edilmiştir.Ahşap de yüksek bükülme ve sıkışma mukavemeti, aşınma direnci ve dayanıklılık sahip olan bir ağır, sert ağaç gerektiren diğer birçok kullanım için monte edilmelidir…Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

catsWamara6667

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Yorumlar:  Bazen kendi parlak, yoğun için Guyana Gülağacı çağırdı, ve renkli ahşap, Wamara teknik bir gerçek gül değil (Dalbergia cinsi), ama muhtemelen tropikal sert ağaçların en az takdir cinslerden biri olarak görülebilir ne olduğunu: Swartzia . Bu cins belirsiz kalır çoğu renkli ve çizgili ormanda, çeşitli doludur. Bu malzeme araçları yiyor! Wamara süper aşındırıcı bir yüksek silika içeriğine sahiptir. Onunla birlikte bu yüksek yoğunluklu araçları onu cehennem olun. Sonra doğal yağ içeriği eklemek ve önyükleme için zımpara kağıdı ile çiğniyor! Ancak ters çok do.Wamara yakından ilişkilidir gerçek ebonies gibi lehçe gibi bir bardak alır olduğunu Katalox  ve Orta Amerika ve Güney Meksika boyunca bulunur. Wamara kırmızımsı mor tonlar ve koyu işaretler ile çok koyu ahşap…Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

guitars

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Wamara çok yakından daha yaygın olarak bilinen parke ile ilgili: Katalox (Swartzia cubensis) . Wamara sık sık koyu zıt çizgili spor, renk ve görünüş olarak daha değişken olma eğilimindedir rağmen her ikisi ormanda, muhteşem mukavemet özelliklerine sahip.

Enerji ve vinç sektöründe Küresel sağlayıcıları

Ağır nakliye yolları, ağır paletli vinç ve kaldırma büyük işler, duba koruma ağır vinç ve çekme-kepçeli vinçlerde, güçlü köprüler için çalışan platformlar olarak kullanılmak üzere ve inşaat projelerinde paspaslar gibi idealdir.

catsWamara4343

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Detaylar:

Bu paspaslar iki türün oluşur, Wamara ‘Demir ahşap’ ve Mora çok güçlü bir ürün yapma. Mora kiriş kalbi olan güçlü fiziksel özellikleri ile kilitlenmiş tahıl ve Wamara ile dışarıdan üzerinde. Ironwood Ekki ahşap daha da çok güçlü hale fiziksel özellikleri bir numarası vardır. Bu ışın Eğer mükemmel bir aşınma ve yıpranma üne sahip güçlü paspaslar gerekirse ideal bir seçenektir.

catsWamara4444

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

 Wamara kullanımı

Bu türler iyi bir aşınma ve yıpranma itibar övünme olarak tropikal ağaç paspaslar çoğunda PASPASLAR   Wamara ‘Demir ahşap kullanabilirsiniz. Onları elastikiyet, tüm güçlü paspaslar için bir zorunluluk veren bir kilitli tahıl ile doğal zordur.

catsWamara222

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Mat özellikleri

Tüm tropikal paspaslar kolay ulaşım ve hareket için 2 seçim delikleri vardır. Tüm cıvata, somun ve fındık gömülüdür vardır. 150 mm ya da daha fazla bir kalınlığa sahip paspaslar katı kutulu kalpler standarttır. kalınlığında 150 mm üzerindeki tüm paspaslar kısa uç tırnak plakaları ile güçlendirilmiş, fındık / cıvata ile birlikte bu uçlar daha sonra özel bir kaplama ile paslanmaya karşı korunmaktadır. 150 mm ve keçelere nisbetle her iki tarafta da kullanılabilir, yani her iki tarafta şivlenmiştir. Paspaslar 16, 19, 24 ya da 30mm cıvata ayrı ayrı ayarlanabilir güçlü pul ve somun ile birlikte kullanılır kalınlığına bağlı olarak.Tüm  paspaslar kalınlığı 70/100/150/200/250/300 mm büyüklüğünde ve uzunluğu kadar 11.8 meres Ekki ahşap, gücünü bilinen bir Afrika türleri yapılır. Guyana Türler bazı bölgelerde Afrika ahşap daha iyi performans, ama diğerleri zayıf olduğu tespit edilmiştir, tropik kereste iyi aşınma ve yıpranma üne sahiptir ve ağır koşullarda uygun bulduk.

catsWamara666

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Ahşap paspaslar Avantajları

Ahşap paspaslar yaygın ve neredeyse sadece paletli vinç için kullanılan iken, bunların kullanımı tüm ama çelik imal paspaslar lehine, bazı pazarlarda durdu büyük vinçler için payanda paspaslar oluşturmak için. Ancak Ahşap PASPASLAR ve diğer ahşap mat tedarikçileri faydaları bir dizi, ahşap kullanılarak dahil olmak üzere olduğunu iddia:..Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

catsWamara776

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

İlgili Türler:

Katalox (Swartzia cubensis)

Queenwood (Swartzia spp.)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

*

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates